Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.

Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.
Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.

Parti Kumaş Parti Malı Kumaş. Moda endüstrisinde kullanılabilecek en yaygın doğal lifler, pamuk ve keten vardır. Pamuk tohumu

Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.
Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.

liflerinden elde edilen ve nicel olarak en önemli doğal elyaf kumaş.  Aşağıdaki ölçütleri pamuklu dokuma özelliklerinin bir göstergesidir:

Yüksek nem emme ve emiciliği:

Pamuk kadar 7% 11 nem alır ve yüksek emiciliği sahiptir. Bu nedenle pamuklu kumaş kuru, nispeten uzun bir süre gerektirir yıkanmıştır. Ayrıca, cilt üzerinde giymek için çok rahattır.Yapay elyaf bitki kökenli genellikle ve selüloz vardır (viskoz, modal, asetat ..)Sentetik lifler (… poliamit, polyester, klor elyaf, akrilik, vinil) genellikle, organik kökenli. Mukavemet, yumuşaklık, pürüzsüzlük, kumaş  emicilik, ısı, böylece yüksek kalitede bir fiber elde etmek amacıyla, farklı özelliklere sahip farklı fiber karışımı olabilir: her bir lif özel özelliklere sahiptir.

Bir örneğin, empoze edebilirsiniz:

Parti Kumaş Parti Malı Kumaş. Polyester keten, daha az kırışıklık yapmak yün polyester, onları daha dayanıklı hale getirmek için,daha kolay bakım yapmak için, yün için Polyamid,ipek, pamuk, onları daha elverişli hale getirmek için ..

Tek bir iplik birbirine göre iç içe ile bir arada tutulan elyaf demetleri yapılır. Uğraşıyorlardı birkaç tek iplik kompozit olduğunu. Etkisi Büküm başka, bu kuşatıcı iplik ile örtülüdür merkezi bir iş parçacığı oluşur. Birinin içine girme iç içe birbirleri ile dokuma tezgahı üzerinde Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.bir düzlemde karşılıklı dik filamanların geçmeli etmektir. Adı tezgah parçacığı üzerinde gerilmiş  çözgü  (zincir) , uzunlamasına yönünde kumaş, kumaş kenarına paralel olarak yerleştirilir.

Parti Kumaş Parti Malı Kumaş. Çözgü arasında örgü lifler parçacıkları atkı iplikleri  (atkı) , kısa tarafında düzenlenmiş ve kumaş kenarına enlemesine bulunmaktadır.  Atkı ipliklerinin çözgü iplikleri altında geçirdiğinizde, ise, tersine, bu olduğunu.

Bu şekilde elde edilen bağlantıdır bağlanması. Üç büyük temel sınıfa ayrılırlar bağlayıcı birçok farklı tipi vardır:

Düz örgü, dimi örgü ve saten örgü.

Düz örgü  : değişimli olarak zincir yükselim ve azaltılması. her türlü elyafın ile yapılan katı basit örgü,. dokuma sonra, her iki tarafın da aynı görünüyor.

Dimi örgü : bir zincir azaltılması üzerine birkaç zincir yükselme. Birkaç kombinasyonları vardır. Bu durum özellikle sağ tarafında, Parti Kumaş Parti Malı Kumaş.kumaştan bir yanardöner görünüm verir. İki taraf aynı görünmüyor. yün, ipek, pamuk, rayon için de geçerlidir.

Ayrıca üç temel türetilen bağlayıcı modları, geniş bir yelpazede söz konusudur: rep örgü, çapraz vücut bağ, …

Parti Kumaş Parti Malı Kumaş. Bir kumaş, bir desenli kumaşların bu durumda söz, bağlanma çeşitli ile yapılabilir. İplik  , kumaş kenarı filamanlara yönde paralel olan kumaşın çözgü ipliklerinin çalışma yönünü belirler.

Polar : örgü lif birbirine yapılan kumaş, mekanik, kimyasal veya termal işleme tabi tutularak bir arada tutar. Malzeme duyarlı ve sık yıkama iyi değil dayanabilir, çünkü kullanımı sınırlıdır.

En yaygın kumaşlar genellikle geri dönüşümlü plastikten yapılmış hayvan kılından ve polar, yapılmış, (yün keçe) hissedilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın