Parti Krep Kumaş

Parti Krep Kumaş.
Parti Krep Kumaş.

İpek , rayon , pamuk , yün , yapay elyaf veya harmanlanmış elyaflardan oluşan hafif bir kumaş ve buruşuk bir yüzeyle karakterize edilmiştir. Bu yüzey krepleme kullanılması yoluyla elde edilen ipliğin s ( iplik bu kadar yüksek olması s büküm bu iplik kıvrım) ve kostik soda, kabartma, ya da genellikle daha kalın dokuma (kimyasal muamele ile çözgü ipliği s ve daha ince dolgu ipliği s ). Krep geleneksel dokuma birlikte, krepe iplik s hemen örme krep üretmek için kullanılır.

Parti Krep Kumaş.
Parti Krep Kumaş.

Parti Krep Kumaş. Krep – Eğer maddenin farklı varyasyonlarını alabilmesi için, çeşitli yollar alabileceği bir materyal. kostüm bir ayırt edici özelliği, yüksek mukavemet krep. Bir evin varsa orada 20-30 yıl öncesinin şeyler vardır bu malzemeden dikti görebilirsiniz. Onlar mükemmel görünümlerini korunur ve gücünü kaybetmedik.

Böyle yüksek mukavemet özellikleri üretimi sırasında yüksek kaliteli hammadde ve özel teknolojiler dahil olmasından bağladılar. Maddenin aldıktan sonra birlikte birden büküm iplikleri oluşur. Bu durumda, haç ana yönü – bu çapraz sağa ve sola. Ek olarak, malzeme ek mukavemet elde içinden geçişi, arasında bir mesafe vardır. Çoklu birleşme malzemeye kaba bir yüzey verir. Krep sondalama zaman hissetmek kolay olabilir. bir krep efekti elde etmek için 2 ana teknolojiler içerir: Krep kova büküm. Bu filamentler, yüksek yoğunluklu, elastiklik ve dayanıklılığa elde ettiği bir süreç ile karakterize edilir. Ve bu tür bir etki, büküm madde numarası oluşturma sürecinde 3000 için 1 m uzunluğunda olması sayesinde elde edilmektedir. Bez çapraz iplik aldıktan sonra, farklı yönlere bükülmüş. Bundan sonra bitmiş malzemenin kaynatma. Bu durumda, ipler gevşeyin. Tanecik boyutu, pürüzlülük ve topografya – bu sayede eşit olmayan bir promosyon nedeniyle ortaya çıkan krep özellikleri vardır.

Parti Krep Kumaş.
Parti Krep Kumaş.

Parti Krep Kumaş. Krep bükülmüş, çakıllı görünümlü esnek bir kumaştır. Özlü krep yüzeyi dokumadan önce elyafların sıkı dokumaya, bükülmesine veya düğümlenmesine, dokuma işlemi sırasında düzensiz desenlerin kullanılması veya bir krep deseniyle kazınmış merdaneler ile bitmiş bir kumaş kabartması ile sonuçlanabilir. Desen, ısı ve basınç kombinasyonu kullanılarak elyafa kalıcı olarak gömülür. Özellikle ipek, ipek benzeri kumaşlar ve pamuk olmak üzere krep kumaşların üretilmesi için çeşitli elyaf türleri kullanılabilir. Krep de chine, plisse krep, Fas krep, yün krep ve krep georgette dahil olmak üzere çok çeşitli krep türü var.

Parti Krep KumaşIsıtmalı, kazınmış silindirler, hala kalıcı olmayabilecek “plissé” tasarımlar yapmak için kumaş üzerindeki kimyasalları etkilemek için hala kullanılmaktadır. Bununla birlikte, alkali ile basılmış pamuklar büzülme yoluyla kalıcı olarak değiştirilir. Sentetikler, ısıya duyarlı olmakla birlikte, fabrikada değil, yanlışlıkla evde hatalı yönetilen bir demirle elle ve kalıcı olarak atılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın