Gabardin Parçası Kumaş

Gabardin Parçası Kumaş
Gabardin Parçası Kumaş

Temel olarak 2/2 diken örgüsünde dokunmuş bir kumaştır. Sık kullanılan malzemeler pamuk ve kamgarnür. Gabardin, sık sık takım elbise, palto ve pantolon giymek için kullanılan sert, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Kumaşın yapımında kullanılan elyaf geleneksel olarak yorulmuştur (bir yün ipliği), ancak pamuklu, sentetik veya karışık olabilir. Kumaş bir tarafta pürüzsüzdür ve diğeri çapraz yivli bir yüzeye sahiptir.

Gabardin Parçası Kumaş
Gabardin Parçası Kumaş

Gabardin Parçası Kumaş. Pamukta, rayonda sıkı dokunmuş, dimi ince başlı kumaş veya yüzdeki hafif çapraz çizgileri ve yükseltilmiş bir dimi ile harman. Yün gabardin, iş elbiseleri için yıl boyu bir kumaş olarak bilinir ve oldukça iyi giyilir. Açık dokusu vardır, sıkı dokuma, sağlam, dayanıklı, oldukça parlaktır, ancak donuk bir görünüm elde edilebilir. Aşınmayla parlamak eğiliminde ve düzgün basması zor. Erkek ve kadın takım elbiselerinde, katlarda, yağmurluklarda, üniformalarda ve erkek gömleklerinde kullanılır.

Sağ tarafta hafif çapraz çizgi ile sıkı dokunmuş, dimi ince başlı bir kumaş. Yün gabardin, iş takımına uygun yıl boyu bir kumaş olarak bilinir. Polyester, pamuk, rayon ve çeşitli harmanlar da gabardin yapımında kullanılır.

Gabardin, takım elbise, palto ve pantolon veya materyalden yapılmış bir giysi yapmak için kullanılan sert, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Kumaşın yapımında kullanılan elyaf geleneksel olarak yorulmuştur (bir yün ipliği), ancak pamuklu, sentetik veya karışık olabilir. Kumaş bir tarafta pürüzsüzdür ve diğeri çapraz yivli bir yüzeye sahiptir.

Gabardin Parçası Kumaş. Kumaş adını giyim eşyası olan gabardin’den alır; bu garnizon beline bağlanmış uzun, gevşek bir kıyafettir. Ortaçağda Avrupa’da hacılar, dilenciler ve dürüstler tarafından ve bir süre sonra birçok Avrupalı ​​Yahudi tarafından giyilirdi. Gerekli dimi yüzü ile işlenmiş bir elyaf. Sıkı bir şekilde dokunmuş, çözgüyle yüzlü dimi kumaş

Sağ tarafta hafif çapraz çizgi ile sıkı dokunmuş, dimi ince başlı bir kumaş. Yün gabardin, iş takımına uygun yıl boyu bir kumaş olarak bilinir.

kumaş
kumaş

Gabardin giysisi, yani sağ tarafta çapraz kaburgalarla süslenmiş dayanıklı bir yün veya suni ipek kumaş. Sağ tarafta köşegen kemerlerle süslenmiş, sert, sert, dayanıklı bir kumaş (yün veya rayondan); Ayrıca gabardin.

Bu örgüler, bezin yüzünde belirtilen karakteristik tek-köşegen çizgiler verir. Çözgüde inç başına iki kat daha fazla atkı vardır.

Gabardin Parçası Kumaş. Yünlü ve kamgarn kumaşlara bir süngerle nemlendirme işlemini içeren, büzülme öncesi bir işlem. İşlem, nemli muslin içinde yuvarlanarak veya buharda pişirilerek gerçekleştirilir. Bu işlem yapılır …

Asit Boyaları

Asit boyaları, yün, ipek ve naylon boyamak için yapılır ve hiçbir şey daha iyi bir şey yapmaz. Boyanacak kumaş iplik veya elbiseleri varsa, doğru yere geldiniz demektir. Bu toz boyalar.

Boyalı.

Tamburlu veya gevşek biçimde bükülmüş halat biçiminde taranan liflere (üst veya şerit olarak adlandırılır) uygulanan boya ile bir elyaf boyama yöntemi. Bazen boya normalde lif üzerine uygulanır veya basılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın