Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaş

Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaş

PAMUK POPLIN

Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaş. Pamuk poplin kumaş sıkı olan zincir ve kalın atkı biraz daha gevşek ayarlandığı düz örgü bir Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaşkumaştır. Kat ikisi birlikte bükülmüş ipliklerin (iki katlı iplik) ve sadece ipliklerin atkı çözgü. Avantajı: kumaş ve üstün renk üretimi Yüksek dayanıklılık.

KAT

İki katlı çözgü ve bükümlü iplikleri atkı hem de üretilmiş olan bir dokunmuş kumaştır. Yüksek olması nedeniyle rotasyon ve iplik çift büküm, kumaş da yüksek stabilite alır. Bu bakım kolaylığını arttırır ve madde  doğal güçlü olduğu anlamına gelir. Böylece, pamuk cilt dostu özellikler sizin refahı daha da giyerler. Kumaş özel karakterini işaret Buna ek olarak renkler, daha parlak hale gelir. Kat çok düzgün ve yumuşak hissediyor, ancak son derece dayanıklıdır.

OXFORD KUMAŞ

Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaş. Örgü en basit ve en güçlü Çeşidi klasik düz örgü gömlek kumaşı – (adını İngiliz kasabasında sonra) Oxford kumaş renkli bir dokuma, güçlü pamuktur. biraz daha güçlü çözgü ve atkı ipliklerinin ve gevşek bağlanma kumaş kavrama yapmak, henüz yumuşak ve dayanıklıdır. Rengi çözgü iplikleri ile kumaş ve beyaz atkı ile değiştirilir.

PANAMA ÖRGÜ

Parti Kumaş Alanlar. Genellikle iki atkı iki çözgü binme Panama, bir multifilaman düz örgü tarafından oluşturulan örgü. Bu ince küpler Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaşpolitikası oluşturur. O yüksek nefes verme, hava sirküle – bu özel dokuma tekniği özel özellikleri ile elde edilen Panama-kumaş.

Pamuklu Poplin Pamuklu Kumaş. Nokta popüler oxford kumaş ince versiyonudur. Karakteristik bir topluiğne başı (pin noktası) boyutu örgü modelidir. Kendi içinde desenli küçük bulanık optik, gibi birleştirilmiş topuzlarında, özellikle zarif bir görünüm davranan bir atkı ipliği ile kazanır. ince kumaş bile sıcak günlerde hoş bir tazelik verir.

FITILLI KUMAŞ

Parça Kumaş. Kabartılmış çapraz bir örgü yapısı ile karakterize edilir bir tuval kumaşı için İngilizce adıdır. Çok bükümlü tek iplikler ve tam ipleri, dimi, kumaştan, bu avize veren genellikle sadece bulunan gibi bu boş bakmak klas kullanarak Gömleklik. Kabartılmış kumaşlar da balıksırtı içerir.

IKI KATLI

Kumaş Alanlar. İki Katlı eşit dokuma önce atkı ve çözgü iplikleri (enine ve boyuna parçacığı) ile bükülmüş bir örgü olarak adlandırılan, yani bükülmüş bulunmaktadır. Özellikle erkek gömlek Üretimde Bu orijinal standart, iki katlı nitelikleri artık birinci sınıf elbise gömlek ile özel olarak kullanılan neden olan büyük ek masraf ile ilişkilidir.

Buna ek olarak, gelişmiş öz-yumuşatma için yüksek iplik büküm İki Katlı ürünleri temizlenmesi çok kolaydır bu yüzden sağlamaktadır. Kırışıklık dayanıklı kumaş kalitesine ek olarak, yüksek büküm pamuk iplikleri çok ince bir dokunuş ve giyen son derece rahat bir ile karakterizedir.

Çözgü ve atkı ipliklerinin tipi bağlama olarak bilinir. Farklı bağlanma kombinasyonlar sayesinde, ilginç desenler ve Yapılar sonuçlanır. Girift dokuma, karmaşık desenler (örn jakar) ve böylece aynı zamanda hafif bir kaburga optik ile güçlü örgüleri ya da maddeler elde edebilirsiniz. Farklı renkli ipliklerden kullanımı sayesinde de desen balıksırtı veya Karo olarak ortaya çıkmaktadır.

Pamuklu Poplin Pamuklu KumaşPoplin terimi genelinde karışıklık sıklıkla görülür çünkü poplin kelimesinin anlamı zamanla değişmiştir. Bugün, sözcük genel olarak yukarıda tarif edildiği gibi örgü anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, geçmişte, poplin kelimesi, çözgü örgüsünün ipek olduğu ve atkı örgüsünün yünün olduğu bir malzemenin türünü tanımlamak için kullanıldı. Küçük Kadınlar adlı kitabında poplin terimine göndermeler var. Kitaptaki terim, bir örgü yerine bir kumaş çeşidini belirtmek için kullanılır: “Küçük parti akşamı geldiğinde, poplin’in hiçbir şey yapmayacağını fark etti, çünkü diğer kızlar ince kıyafetler giyiyordu. Ve kendilerini gerçekten çok iyi hissettiklerini “söyledi.

Daha geriye giderken, poplin terimi, 15. yüzyılda ipekten yapılmış bir kumaş olan kelimesinden gelmektedir.  Orada oturduğu zaman, 15. yüzyılda yapılan kumaş olan kelimesinden gelmektedir.

Poplin örgüleri diğer örgülerden daha hafif olma eğilimindedir ve bu nedenle daha sıcak hava için daha uygun olur. Ancak, onlar dimi gömlek daha kolay kırışık bulmak, böylece dimi gömlek seyahat için muhtemelen daha iyidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın