Neopren Kumaş.

Neopren Kumaş.
Neopren Kumaş.

Neopren Kumaş.

Neopren – avantajları çok sayıda sahip olan bir malzeme oldukça yeni bir türü. Öyle  bir sentetik kloropren kauçuk Neopren Kumaş.(sünger) . İçin kendi yapısının bazı parametreler geliştirmek ve diğer maddeleri ekleyebilirsiniz. Özellikle elastik polyester, pamuk veya diğer türler: neopren kullanarak terzilik yaparken, kumaş yapıştırılan.

Neopren imalatı.

Mekanik yoğurma ve haddeleme sureti ile bir neopren kalıplama malzemelerinin üretiminde ilk adım.

Ayrıca, birçok sıkıştırma ve ekstrüzyon süreçlerinde, vulkanizasyon uygun pozlama kalınlığı değişen tabakalar ayrılmıştır sonra, kompakt bloklar halinde kitle boyunca oluşur. Yüzey işleme sonu yürütülen ve sarma bezi olduğunu.

İşlemin her aşamasında katı süresi, basınç ve sıcaklık gereklerini uygulaması gerekmektedir. Bunlardan, nihai ürünün kalitesini bağlıdır. Önemli bir selüler yapının oluşmasıdır.

Neopren Kumaş.
Neopren Kumaş.

Bu yaygın neopren dalış iş ve spor kullanılır. çünkü takım elbise yapılır sörf, dalış, sualtı balıkçılık, rafting, yanı sıra aksesuar: su sporları için ekipman.

Tıpta neopren bir olarak kullanılan bandaj üretimi için malzeme , destek ve döşemelik öğeleri, kemer ve giyim. Kurtarma takım elbise, eldiven, çorap, ayakkabı, avcılık, bisiklet ve binicilik, yangın elbisesi için takım elbise: Neopren ayrıca koruyucu giysi dikmek için uygundur.

Çok dikiş neopren popüler telefonlar için kapakları , dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve fotoğraf ekipmanları. Son yıllarda, bu malzeme aynı zamanda dikiş elbise şık bir eğilimdir.

Özellikler kumaş neopren

Özel etki özellikleri ile, çok fonksiyonlu neopren malzeme olarak kabul edilir.

Bu kumaş belirli özellikleri bir numarası vardır:

Mükemmel ısı korur.

Su geçirmez. Sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır. Mekanik ve kimyasal hasara karşı dayanıklıdır. Dayanıklılık. Mantar ve bakterilerin oluşumuna dayanıklıdır. Çevre dostu ve cilt için güvenli.

Neopren Kumaş.
Neopren Kumaş.

Neopren yanı sıra hafif malzemeden , esnek, plastik ve oldukça dayanıklı. Neopren farklı yoğunluk ve kalınlık birçok çeşidi vardır. Bunun türüne bağlı olarak farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Bakım Özellikleri

Kumaş Neopren özel bakım gerektirir. Bu malzemenin şeyler yıkamak için yaygın kuru temizleme kullanılmaktadır . Ama bazı basit kuralları takip ederseniz yıkanır ve evde yapılabilir.  Bunu yapmak için, daha yüksek olmayan ılık su kullanın 30 derece gibi bir çocuk toz olarak ve hafif bir deterjan. makinede yıkanmış, sonra seçmek hassas yıkama devrini. Şeyler su geçirmez neopren gibi, iki kez yıkayın: birinci dış yüzeye, sonra içi dışına açmak ve işlemi tekrarlayın.

Kuru giysiler neopren kuru bir yerde havalandırılan güneş ışığından korunarak . Bazı üreticiler rağmen ve o neopren güneş ışığına dayanıklı, ancak doğrudan güneş ışığı kaçınılmalıdır yazın. Kuru şeyler bazen dışarı içinde ve tekrar büküm, her iki tarafta neopren gerekir.

Doğal analogları çok daha üstün özelliklere ve üreticilerin bazı dikkate insan derisinin tüm özelliklerini alıp adapte ürünler üretmek olarak, sentetik malzemelerden korkmayın. Ancak, bir şey genellikle ve günlük kullanım için, belirli bir amaç için tasarlanmış, özellikle de kötüye gerekli değildir ve. Biz giysi hakkında konuşmak, ama aksi takdirde herhangi bir kısıtlama varsa – bazı faydaları!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın