Kumaş Seçimi

kumaş seçimi

Kumaş seçimi sistemini kullanarak bir proje tasarımında çok önemli bir adımdır. Bu bölüm kumaşların seçimi ve değerlendirilmesinde kumaş seçimiyardımcı olmak için bilgi sağlar. Bu bilgileri kullanarak, kumaş alan yerler bir sistemi ile uyumluluğu konusunda sunabilir herhangi bir sorun zamandan ve paradan tasarruf, tasarım aşamasında çözülecektir.

Belirterek ve ürün ile tasarım önemli bir avantajı sözleşme kumaş kapsamlı bilgidir. Araştırılmış ve projelerin binlerce yüklenmiş kumaşların geniş bir kütüphane ve veritabanına sahiptir. Bu veritabanı kumaş içeriği ile ilgili detaylı bilgi, destek gereksinimleri, akustik şeffaflık ve montaj kumaş ile ortaya çıkan sorunları içerir. Bir kumaş alanlar bizim veritabanında yer almıyorsa, biz bir örnek almak ve projeniz için kumaş test edecek.

Kumaş seçimi için dikkat edilmesi gereken noktalar

Tüm  profilleri sözleşme parti kumaş alan geniş bir yelpazede yararlanabilirler, bazı kumaşlar belli profilleri daha uygundur. Kumaş ile diğer konular iplik içeriği, akustik şeffaflık ve optik şeffaflık ortadan kaldırmak için bir kaplama malzemesi kullanımı ile yapmak zorundayız. Kumaşlar bir amaç için üretilmiş bir kumaş başka bir kullanım için adapte olabilir, özel uygulamalar için tasarlanmıştır.

Kumaş Seçim Kuralları

Bir uygulaması için kumaş seçerken aşağıdaki hususlar dikkate alınmalıdır:

YANGIN SINIFI

kumaş seçimi
kumaş seçimi

Tüm kumaşlar, ulusal ve yerel itfaiye kodlarını toplantı olarak imalatçı tarafından onaylı olmalıdır. Bir streç kumaş satışı uygulaması için sınıf oluşturulması için ulusal bina kodları ile kabul edilebilir tek test prosedürü yapışıtırılmamış.

Sadece prosedürler kullanılarak test edilmiştir kumaşlar ulusal ya da yerel bina kodları ile uyumlu olmayacaktır. Kumaş koduna uygun söylenemez bu unsurların her ikisi olmadan yapışıtırılmamış tedbirler hem geliştirilmiş duman ve test örneği alev yayılma.

Bir yangın geciktirici ile tedavi edilen bir kumaş olması kumaş bir akredite test tesisi ile tedavi VE SONRA test sürece kumaş E-84 yapışıtırılmamış buluşacak garanti ETMEZ.

AKUSTİK PERFORMANS

Şu anda herhangi bir standart test, bir kumaşın akustik şeffaflık ölçmek için bulunmaktadır. akustik hassas uygulama için seçilen kumaşlar gevşek dokunmuş olmalı ve hava hiçbir empedans ile serbestçe kumaş geçmelidir. Bu tür uygulamalar için uygun bu tip birkaç paneli kumaşlar bulunmaktadır.

Diğer birçok kumaş konferans salonunda, görsel-işitsel merkezi ve akustik performansın gerekli olduğu benzer uygulamalar için kabul edilebilir akustik özelliklere sahip. Akrilik destek püskürtülür 0.5 oz ağırdır her şey ile tedavi edilmiş kumaşlar genellikle akustik uygulamada kumaş seçimizayıf olacaktır.

İPLİK İÇERİĞİ

Gerilmiş tekleme kumaş alanlar sistemleri iç ortam sıcaklığı ve nem önemli ölçüde değişir zaman sarkmaya olabilir yanlış seçilmiş kumaş benzersizdir. Bir oda koşulsuz dışarıdaki havanın doğrudan pencerelerden veya dolaylı havalandırma sistemi üzerinden ya tabi olacaksa, sarkma riski artar. Ayrıca yüksek nem yılın belirli zamanlarda veya sırasında yaşanan coğrafi bölgelerde bina havalandırma sistemleri periyodik olarak kapatıldığında, sarkma riski artar.

İplik yapımı (kumaş bükülmüş veya dokunmuş olduğu şekilde) bir parça kumaş sarkma direncinin son derece önemlidir. varlığı veya yokluğu bir kumaşın içinde sarkma riskini belirleyecek bazı iplikler vardır.

% 100 kumaş veya polyester oranı yüksek sarkma neredeyse etkilenmez. Tecrübe, en az% 60 polyester kumaş sürece, kumaş alan Geri kalan içerik suni ipek ya da naylon değil gibi iyi performans olduğunu göstermiştir.

Poliolefin en ve birçok doğal kumaşlar, yani ipek, yün, pamuk iyi oyuncular vardır ama genellikle ipliklerin stabilize ve sarkma karşı akrilik desteğiyle tedavi gerektirir.

Daha o% 20 naylon veya rayon ihtiva karışımlı kumaşlar kaçınılmalıdır.

KUMAŞ AĞIRLIĞI

kumaş seçimiEn paneli kumaş ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır bir çok döşemelik ağırlığı kumaşlar kullanılabilir. Ağır kumaşlar belli profilleri ile sadece kullanışlı olabilir.

DESENLER VE TEKRARLAR

Ekstrüzyon benzersiz tasarımı, dikey, yatay ve çapraz dikişleri de tekrarların ve tasarımlar hassas eşleşmesi için izin verir. Bu nedenle tasarımcı desen veya tekrarlar olmadan kumaşların seçilmesi ile sınırlı değildir. Bazı el dokuma desenli kumaşlar tutarsız tekrarlar var; Bu kumaşlar dikişleri de uyan doğru desen engel.

ŞEFFAF KUMAŞ

Birçok hafif kumaşlar, özellikle açık renklerde ve belirli aydınlatma koşullarında biraz optik saydam olabilir. Kumaş alanlar şeffaflık sorunları olmayacak emin olmak için, kumaş bir ışık kutusu kullanarak veya tamamlanan projede kullanılacak olan ışık altında değerlendirilebilir. Aydınlatılmış büyük yazdırılan karakterler ya da bir geometrik şekil kumaşın altında görülebilir ise, kumaş görsel Hatalı çalışmayı önlemek için bakan kumaşın altında bir astar ya da kanaviçe tabakası ile belirtilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın