Adana Kumaş.

Adana Kumaş

Adana Pamuklu Kumaş.

Pamuk a, doğal elyaf , pamuk gibi bitkilerin olgun meyve hazırlanır. Pamuk kalite elyaf uzunluğuna bağlıdır – uzun Adana Kumaşlif, kumaş daha iyi ve daha iyi.

Pamuklu kumaş özellikleri

Pamuklu kumaş adana – bir kısa, ince, yumuşak ve kabarık lifler hafifçe kendi ekseni etrafında bükülür. Bu malzeme, oldukça dayanıklıdır ışık ve suyun etkisi altında aşağı doğru ara vermedi uzun süre yeteneğine sahip yüksek kimyasal direnç, yer alır. Pamuk 130-140ºS, ortalama higroskopik% 18-20 kadar sıcaklıklara dayanabilir. Ancak, elastik deformasyon çok küçük bir kısmı ise son derece daralan pamuklu bez yapar. Aynı zamanda, düşük aşınma direnci ve yavaş kurur.

Uygulamalar pamuk geniş. Alt, yatak ve masa örtüleri dikmek için kullanılır. Ayrıca dikiş etek, önlük, ve elbiseler, pantolon, gömlek, takım elbise ve bluz, mont, yağmurluk, spor ve özel kıyafetler kullanılır.

Bu malzeme, mobilya, hem de dikiş perdeler için döşeme olarak kullanılır. Pamuk daha katı bir kumaşı erkekler gömlek yakaları  için kullanılır.

Pamuk tarihi.

Pamuk – olan eski liflerin biri kişiyi üretmeye başladı. Bu malzemenin ilk söz yaklaşık 12,000 yıl önce Mısır

Adana Kumaş
Adana Kumaş

tarafından yapılmıştır. bulunan pamuktan yapılmış en eski öğeler, 5000 yıl önce Bole üretilmiştir için.

Pamuk üretim amaçlı olarak kabul edilir Hindistan’da ilk kez, için yetiştirilmektedir pamuklu adana kumaş doğduğu . Eski pamuk lifleri barış ve huzur bulmak için yardımcı olur yastık  uyku için kullanılan söylüyor.

Avrupa’da, pamuk 350 M.Ö. sadece ortaya çıkmıştır O Anadolu’dan getirildi. Sonra bu bitkinin ekimi süreci ele alınmıştır.

Geri XV yüzyılın ikinci tarihi pamuk malzeme ilk söz. Ama XIX yüzyılın başında önce, bu kumaşın üretimi birkaç yerde küçük ve konsantre oldu.

Birçok ülkede üretim başlangıçta çok zor ve elle yapıldı. Zamanla, özel makineler, pamuk işleme ve önemli ölçüde üretimi artırmak için izin liflerin üretimi için icat edildi.

Pamuk işleme ve kullanım tarihi asırlar sahip olmasına adana parti kumaş rağmen tekstil sektöründe önemli bir rol sadece XIX yüzyılda bu malzemeyi işgal etmeye başladı.

Üretim teknolojisi

– Pamuk tohumu kutularından elde edilen meyve pamuk. Tüm üretim süreci birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Pamuk koza bir  açıldıktan sonra, elle ya da sanayi işçileri pamuk hasat tarafından toplanır. tohum toplanan lifler olarak adlandırılan ham pamuk.

Adana KumaşPamuk toplama noktasına taşınan Montajlı ham pamuk. Burada tartılır ve kaydedilir.

Daha sonra, ham malzeme pamuk fabrikadan gönderilir. Bunun üzerine diğerleri olarak adlandırılan özel makinelerde. Tohumdan lif ayırın ve uzunluğu göre sınıflandırılmaktadır.

Pamuk lifleri basıldığında balyalar halinde ve beyaz bitmiş ürünlerin depoya gönderilir. İplik (iplik) – Bu balyaların sürekli lif yapmak. Bir bitmiş ürün adana kumaşçı ve kumaştan yapılan dokuma iplikleri ile iplik dokuma.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın