Tekstil Geri Dönüşüm.

Tekstil Geri Dönüşüm
Tekstil Geri Dönüşüm

Tekstil Geri Dönüşüm.

Tekstil Geri Dönüşüm Tekstil sektöründe en önemli tüketim malları sektöründe arasında yer alıyor. Hepimiz giysiler ve diğer ihtiyaç tekstil ürünleri gibi ayakkabı ve çanta vb Ancak, tekstil sektörü de en çok kirleten sanayinin

Tekstil Geri Dönüşüm
Tekstil Geri Dönüşüm

biri olmakla suçlanıyor. Sadece üretim değil tekstil tüketimi de atık üretirler. Sorunuyla mücadele etmek için, tekstil sanayi çevreye karşı olumsuz katkı azaltmak için birçok önlemler almıştır. Bu tür önlemlerden biri yeniden kullanımı  tekstil yanı sıra üreme olan lifleri tekstil atıklarından.

Tekstil Atık Kaynakları  Kullanılmış tekstil.

Tekstil atıklarının spot kumaş alanlar. Çoğunluk ev kaynaklarından gelir. Herhangi bir ortalama ömrü giyim onlar eski giysiler gibi atılır, sonra, yaklaşık 3 yıldır olduğu düşünülmektedir. Onlar demode parti kumaş alan ya da istenmeyen olmak gibi hatta bazen ‘yani giyilen değil giysiler’ da atılır. Bu satış ve hayır kurumlarını karışmak gider tüketici sonrası atık vardır. Bu
kuruluşların gelen en kurtarılan ev tekstili, satılmış ya da hibe edilmiştir. Geri kalanlar bir tekstil Geri kazanım tesisi veya depolama ya gidin.

Tekstil de atık sırasında ortaya iplik ve kumaş üretimi, hazır giyim verme süreçleri ve perakende sektöründen.

http://kumasci.gen.tr/
http://kumasci.gen.tr/

Onlar post-endüstriyel atık bulunmaktadır. Bunların dışında tekstil atıklarından vb PET şişeler gibi diğer atıklar da geri dönüşüm için kullanılan polyester elyaf .

Neden Tekstil Geri Dönüşüm!

Düzenli Depolama Tekstil Atık Tekstil Geri Dönüşüm, hem çevresel ve ekonomik faydalar içindir. Taze malzemelerden tekstil yapmak için kullanılan bir çok kirletici ve enerji yoğun işlemleri önler.

Depolama alanı gereksinimi azaltılır. Tekstil depolama birçok sorunlara yol açmaktadır. Sentetik elyaflar ayrıştırmak değil. Yün giysiler ayrıştırmak ama küresel ısınmaya katkıda metan üretmek yoktur.

Taze kaynaklara basınç çok azalır. Bizim gereksinimleri için daha az malzeme satın almak gibi ödemeler dengesine yol açar.

Lifler mevcut yerel olsun, yurtdışında böylece kirliliğini azaltmak ve enerji tasarrufu taşınacak gerekmez. Ürün yeniden boyanmış veya dolaştılar gerek yok gibi daha az enerji, işleme sırasında tüketilir. Atık su, ham yün, diyelim

Tekstil Geri Dönüşüm
Tekstil Geri Dönüşüm

yapıldığı gibi iyice büyük hacimlerde su ile yıkanacak yok gibi azaltır. Talep azalır tekstil kimyasalları boya ve sabitleme ajanları gibi.

Geri dönüşüm için Atıkların toplanması.

Tekstil Geri Dönüşüm Toplama onların kullanılan giysiler bağış için istekli insanların çoğu genellikle ya da başka belediye veya il programları dahilinde kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından yapılır kapıdan-kapıya pikap tercih ederim. Sadece birkaç kişi kapalı bir damla yapmak için kendi yolumdan gitmek. Bazı ilçeler bile sık satması pikap ile kullanılan tekstil toplamak. Diğerleri daha az sıklıkta üç aylık veya yıllık alıcılar için gidin. Tekstil genellikle toplama noktasında sıralanır. Ancak, nemden, temiz ve ücretsiz tutarak önemlidir. Islak, lekeli veya küf giysiler yeniden kullanılmak üzere satılamaz. Kontaminasyonu önlemek için, birçok yardım kuruluşlarının da giysi veya diğer için kapalı bırakma kutuları sunan parti kumaş alanlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın