Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır.

Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır.

Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır.

Kumaş AlanKaplama ve laminasyon teknikleri, tekstil kumaşları tarafından doğal olarak varsayılmayan kumaşlara özellik kazandırmak Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır.için kullanılır. Bir dizi teknik tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılan bu ürünler, işlevsellik ve dayanıklılığı yanı sıra değeri de arttırmaktadır. İçerebilirler; Su geçirmezlik, artmış aşınma, leke, alev ve direnci.

Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır. Bu fonksiyonlar, işlenmekte olan materyaller tarafından belirlenen bir dizi uygulama metodu kullanılarak verilebilir ve bunlar bir kaplama veya laminat olarak uygulansa da, bu kriterlere göre belirlenir. Kumaş Alanİkisi arasındaki tanım uygulama usulüyle ilgili bir tekniktir, genellikle kaplamalar bir kumaşa hazır hallerinde, genellikle sıvı halde uygulanır. Laminasyon, daha sonra tekstil üzerine uygulanan bir laminat zarının ön hazırlığa tabi tutulmasını gerektirir.

Kaplamalı ve lamine edilmiş tekstiller için uygulama, çeşitli teknik tekstil sektörlerine yayılmıştır; bunlar arasında;

Kumaş Alanlar. Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır. Kaplamalar ve laminatlar kumaşla farklı etkileşime girerler; Kumaş AlanBunun sebebi tekstil yüzeyine yapıştıkları yol. Şekil A, bir kaplamanın sıvı halde uygulandığı şekliyle kumaşın yüzeyini nasıl kapladığını gösterir; kumaş yapısına nüfuz eder, hava ceplerini doldurur ve aralıkların köprülüğünü yapabilir. Kumaş Alan bir laminatın kumaş yüzeyinde nasıl oturduğunu, kumaşın hava ceplerini koruduğunu ve laminatın daha az temas noktasına sahip olduğunu göstermektedir.

Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır.Laminasyon ve kaplamada olduğu gibi bağlama mekanizması önemlidir. Yapıştırma, kaplamanın veya laminatın termoplastik kaliteleri vasıtasıyla gerçekleşebilir, buna karşın ısı ayarlanır, ancak bu tüm malzemeler için uygun değildir, bu nedenle çözücü veya su bazlı yapıştırıcılar kullanılır. Yapışkanların kullanımı son derece teknik bir alandır, çünkü güçlü ancak esnek bir bağ elde etmek zor olabilir.

Kumaş AlanlarKaplamadan önce kumaş ön-muamelesi önemlidir, bazı kaplamalar tekstil içindeki boşlukları kapattığından ve kaplamanın işlevsel kalması için bu durumun devam etmesi gerektiği için özellikle stabilizasyon önemlidir. Bu nedenle, bir kumaşın kaplamadan önce stabilize edilmesi, kumaş yapısında, uygulanan kaplama veya laminat üzerinde etkileyebilecek hareket riskini sınırlar.

Nihai ürün bazen kompozit olarak adlandırılır, çünkü tekstil ve tekstil dışı bileşenlerden oluşan bir bileşimdir. Mekanik özelliklerin birçoğu, yırtılma mukavemeti gibi kumaş tarafından belirlenir, kaplama büyük oranda kimyasal özellikleri belirler ve sap genellikle her ikisi tarafından belirlenir.

Kumaş AlanlarKaplama ve laminasyon teknolojisini kullanan teknik uygulamalar değil, hızlı tempolu moda pazarı, teknolojik yenilikçi ve görsel açıdan ilginç, yüksek parlaklık, fütüristik cila veya taklit hayvan derisi gibi görünümler yaratma ihtiyacı ile yeni zorluklar veriyor.

Kumaş AlanlarBu Polimerik katman, polimerin geride bırakılması için buharlaşan bir solvent veya su tabanı içerisinde sıvı halde uygulanır ve bir veya iki yüzeyin üzerine uygulanır. Kumaş Alımı YapanlarUygulama yöntemine bağlı olarak sıvı, kumaşa batırılmaması için yoğunlaşmayı gerektirebilir veya işlenmeye yardımcı olması için bir köpük önleyici madde. Kaplamanın kalınlığı veya uygulanan ürün miktarı kontrol edilir. Yapışma, ya kurutma işlemi (buharlaştırma) ya da çapraz bağlamayı kışkırtmak için gereken bir sertleştirme işlemi vasıtasıyla gerçekleşir.

Lamineli Kumaş. Lamineli Kumaş Alınır.Kumaş Alımı Yapanlar. Kaplama terimi, bir tekstil zarının kumaş yüzeyine yapışmasına veya elyaf yüzeyine yapışan, ancak ‘sürekli’ tabakayı oluşturan, ancak ‘önemli’ bir malzeme oluşturan mikro veya nano parçacıkların bir kaplamasına uygulanabilir. Şekil 1, geleneksel olarak kaplamalı bir kumaş olarak görülenleri tasvir etmektedir; Kumaş Alımı Yapanlar. Kumaş bir taraftan kaplanır ve çıplak gözle görünür olur ve kumaş sapıyla saptanabilir olur. Kumaş Alımı Yapanlar. geleneksel bir kaplamalı kumaşın aksine, mikrokapsüllü ile kaplanmış bir kumaş görüntüler; bu, kumaş yapısı yerine mikro boyutlu parçacıklar ile lif arasında yapışma olduğu için, kumaş yüzeyinde görülmez. Bu kaplama tekniği, aşağıdakileri ihtiva eden mikrokapsüllü bileşenler gibi ajanlar eklemek için kullanılır; Kokular, kozmetik, ajanları, anti mikrobiyal ajanlar veya malzemeler; Kumaş Alımı Yapanlar. Aşınmaya veya leke karşı dayanıklı malzemeler engelleyiciler. Genellikle mikro veya nano ölçeğinde oldukları için, çıplak gözle görünmezler, ancak uygulamalarında kullanılan yapışkan ajanlar veya yüzey aktif cisimler bir kalıntı gösterebilir, ancak bu ideal değildir. Son gereksinimlere, Şekil 2’de gösterilen kaplamalara bağlı olarak, kumaş tutamağına bir etkisi olursa az miktarda olmalıdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın