Kumaş Kaç Derecede Yıkanır?

Elastan kaç derecede yıkanır,viskon kaç derecede yıkanır, www.kumas.org yün kaç derecede yıkanır,polyemizt kumaş kaç derecede yıkanır,polyester kumaş kaç derecede yıkanır,asetat kumaş kaç derecede yıkanır,perde kaç derecede yıkanır,şifon kaç derecede yıkanır,saten kaç derecede yıkanır,keten kumaş kaç derecede yıkanır,kot kaç derecede yıkanır,nevresim kaç derecede yıkanır,pamuklu kumaş kaç derecede yıkanır,bluz kaç derecede yıkanır,gömlek kaç derecede yıkanır,abiye kaç derecede yıkanır,
Elastan kaç derecede yıkanır,viskon kaç derecede yıkanır, www.kumas.org yün kaç derecede yıkanır,polyemizt kumaş kaç derecede yıkanır,polyester kumaş kaç derecede yıkanır,asetat kumaş kaç derecede yıkanır,perde kaç derecede yıkanır,şifon kaç derecede yıkanır,saten kaç derecede yıkanır,keten kumaş kaç derecede yıkanır,kot kaç derecede yıkanır,nevresim kaç derecede yıkanır,pamuklu kumaş kaç derecede yıkanır,bluz kaç derecede yıkanır,gömlek kaç derecede yıkanır,abiye kaç derecede yıkanır,

İster ucuza üretilsin ister hassas bir şekilde çıkarılmış olsun – her malzemenin tedariki, kullanılabilirliği ve tabii ki bakımı açısından kendine has özellikleri vardır.

Bakımı kolay kumaşlar var ve güzel ama aynı zamanda çok gevrek kumaşlar var. Giysinizin hangi kumaştan yapıldığına dair bilgileri bakım etiketinde bulabilirsiniz – size giysinizi nasıl temizleyebileceğinizi ve hepsinden önemlisi nasıl temizleyemeyeceğinizi anlatan sembol dizisinin yanında. Karışık kumaşlar söz konusu olduğunda, bu semboller her zaman en hassas kumaşı temel alır.

En yaygın malzemelere genel bakış:

Pamuk

www.kumas.org Tülbent Kumaşlar,ipek,şifon,şile bezi,saten,keten,viskon,yazlık kumaşlar hangileri,yazlık kumaş,yazı serin tutan kumaşlar,yazın ütü istemeyen kumaşlar,terletmeyen kumaşlar,ince yazlık kumaş,yazlık kumaş alan,

Parça kumaş satanlar. Pamuk, tekstil endüstrisinde binlerce yıldır en sık kullanılan ve günümüzde hala kullanılan sağlam, doğal bir elyaftır, örn. B. Yatak çarşafları, havlular ve dış giyim için. İyi pamuk çok sağlam ve dayanıklıdır. Tipik pamuklu kumaşlar, örneğin, kunduz, kordon, ince rib, havlu kumaş ve ayrıca sevgili kot pantolonumuzun denim malzemesidir.

Bakım: Dokuma bağlı olarak pamuk 95 ° C’ye kadar yıkanabilir – bakım etiketi size daha fazlasını anlatır! Pamuklu tekstiller genellikle 2. seviyede ütülenebilir – bilmek iyidir, çünkü pamuk kolayca kırışır.

Keten kumaş alanlar

Doğal elyaf keten, cilt üzerinde hoş bir şekilde yumuşak ve serindir, dayanıklıdır, tüy bırakmaz ve kire karşı oldukça duyarsızdır. Etkileyici yapı ve ince parlaklık tipiktir. Keten, döşeme, yatak çarşafları ve giysiler gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Düşük elastikiyetinden dolayı ketenler hızla büzülür ve kolayca kırışır – bu da doğru bakımı daha da önemli hale getirir!

Bakım: Keten genellikle 60 ° C’ye kadar yıkanabilir. Çamaşırlar hafif nemli veya 3. seviyede buharla ütülenmelidir. Dikkat: Keten kurutma makinesine ait değildir!

Yün

Parça kumaş pazarı. Yün, dünyadaki en eski temel elyaftır ve koyun postundan yapılır. İyi yalıtım özellikleri sayesinde yün sizi güzel ve sıcak tutar – kazaklar, çoraplar ve battaniyeler için mükemmeldir. Diğer tipik yün kumaşlar tüvit, pazen ve keçedir. Yün çok elastiktir, harika kabarıktır ve neredeyse kırışıksızdır! Ancak yüne gerektiği gibi bakılmazsa, kolayca küçülebilir ve çirkin hissedilebilir.

Bakım: yün harikadır – ama aynı zamanda zahmetlidir. Genellikle sadece elde ve sadece hafif bir deterjan veya yünlü bir deterjanla yıkanabilir. Ütüleme en fazla 2. seviyede yün ile ütü arasında bir bezle yapılır. Kurutucu yün için kesinlikle tabudur!

İpek  kumaş alan

Bursada kilo ile kumaş,Parça Kumaş satanlar,Toptan Kumaş Fiyatları,İhracat fazlası kumaş Fiyatları,Viskon kumaş kilo Fiyatları,www.kumas.org Welsoft Kumaş Kilo Fiyatı,Kilo ile Parça kumaş,Parça kumaş satanlar bursa,Parça kumaş satanlar zeytinburnu,Kilo ile Kumaş satan yerler,İstanbul'da kumaş satan yerler,Pendikte Kumaş satan yerler,Gebze kilo ile kumaş,

İpek, tüm doğal liflerin en incesidir ve ipekböceğinin kozalarından elde edilir. Tipik ipek kumaşlar şifon, bourette ipek, organze, saten ve taftadır. Lüks malzeme en çok modada, örneğin bluzlar, eşarplar ve bitirme detayları için kullanılır. Yaz aylarında ipek hoş bir serinlik, kışın ise sıcak bir his verir. Kırışmaya dayanıklı malzeme aynı zamanda zarif parlaklığı ve yumuşak, akıcı örtüsü ile de etkileyicidir. Ancak ipek güneş ışığına, ter, deodorant ve sürtünmeye karşı hassastır.

Bakım: İpek çok hassas bir lüks maldır ve bu şekilde ele alınması gerekir – bu nedenle uygun bakım için dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır:

1.

Kilo ile kumaş satanlar. Malzeme elle veya çamaşır makinesinin yumuşak döngüsünde 20 ° C ila 30 ° C’de hızlı bir şekilde yıkanır. Gibi hafif bir deterjan Yün ipek doğru seçimdir. Bazı ipek modeller yalnızca kuru temizleme için uygundur – bakım etiketi ayrıntılı bilgi sağlar.

2.

Su lekelerini önlemek için giysinin tamamı her zaman yıkanmalıdır. Leke çıkarıcılar tabudur!

3.

İpek model eğrilmemeli ve hiçbir koşulda kurutucuya konmamalıdır. Bunun yerine, bir havluyla nazikçe sıkın ve güneşten uzanarak kurulayın.

4.

2. seviyeye kadar ütü yapmak mümkündür, ancak giysiler ters çevrilmeli ve baskı uygulanmadan ütülenmelidir!

Viskon  kumaş satın alanlar

Kiloyla Viskon, doğal selülozun kimyasal olarak işlenmesi ile elde edilir. Pamuktan daha pürüzsüz, çok yumuşak ve güzel örtülür. Viskon çoğunlukla pamuk, yün, keten veya diğer suni ve sentetik elyaflarla karışık bir kumaş olarak kullanılır. Güzel bir parlaklığa sahiptir ve özellikle parlak bir renktedir. Yanlış bakım yapılırsa viskon kumaşlar çabuk çeker, kırışır ve şeklini uzun süre korumaz.

Bakım: Viskon, maksimum 40 ° C’de hafif bir deterjanla yıkanır. Viskon tekstiller 2. seviyede ütülenir ve aynı durum viskon için de geçerlidir: Kurutma makinesine koymayın!

Asetat

Ulus Kumaş Pazarı,Kilo ile Kumaş satan yerler,Ankarada ucuz kumaş nereden alınır,Defolu kumaş fiyatları,Parça Kumaş satanlar,Welsoft Kumaş Kilo Fiyatı,Parça kumaş satılan yerler,Parça Kumaş satın al,Ankara parça kumaş satan yerler, www.kumas.org Ankara kumaşçı,ankardaki parça kumaşçılar,

Asetat, doğal selülozun kimyasal olarak işlenmesi ve asetik asit ilavesiyle oluşturulur. Zarif parlaklığı ve yumuşak, akıcı örtüsü ile asetat, ipeğe çok benzer. Asetat, giyim ve astarlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Malzeme güçlü renklerde renklendirilebilir, kırışmaz ve çok çabuk kurur. Ancak asetat tekstiller ısıya duyarlıdır ve çok uzun ömürlü değildir.

Bakım: Asetat tekstiller maksimum 30 ° C’de hafif bir deterjanla hafif bir döngüde yıkanır. Elde yıkarken, çirkin su lekelerini önlemek için her zaman tüm tekstili yıkamalısınız. Asetat tekstiller düşük sıcaklıklarda ütülenir. İpucu: Leke çıkarıcılar ve kurutucular olmadan yapmak daha iyidir!

Poliamid

Parça kumaş satanlar. Poliamid, büyük ölçüde ham petrolden kimyasal ve teknik yollarla elde edilen sentetik bir elyaftır. İki tür poliamid vardır: Perlon ve naylon. Poliamid genellikle krep iplikler, ince taytlar, iç çamaşırları, astarlar ve hava koşullarına dayanıklı giysiler için kullanılır. Poliamid çok sağlam ve esnektir, zor kırışmaz ve çabuk kurur. Bununla birlikte, poliamid tekstiller elektrostatik olarak yüklenmiştir ve ısıya karşı çok hassastır.

Bakım: Poliamid tekstiller maksimum 40 ° C’de yüksek su seviyesinde hafif bir deterjanla yıkanır. 1. seviyede ütülenebilir. Poliamid tekstiller güneş ışığında ve kurutucuda kurutulmamalıdır.

Poliakrilik kumaş alımı yapanlar

Kilo ile kumaş parçası satanlar. Poliakril, beyaz, toz halindeki bazik propilenden yapılan sentetik bir elyaftır. Akrilik genellikle kazaklar, battaniyeler ve taklit kürkler için kullanılır. Nedeni, yüne çok benzeyen dolgun liftir. Poliakrilik lifler çok elastiktir, kırışmaya karşı dayanıklıdır, hoş bir şekilde yumuşaktır ve sizi hoş ve sıcak tutar. Bununla birlikte, poliakrilik ısıya duyarlıdır ve hızla elektrostatik olarak yüklenir.

Bakım: Poliakrilik tekstiller maksimum 40 ° C’de yüksek su seviyesinde hafif bir deterjanla yıkanır. Ütüleme – gerekirse – 1. seviyede yapılır ve kurutucu burada da daha iyidir!

Polyester

Polyester kumaş alan büyük ölçüde ham petrolden kimyasal ve teknik yollarla elde edilen sentetik bir elyaftır. Polyester genellikle yün veya pamukla karıştırılır ve giyim kumaşlarında, hava şartlarından korunma kıyafetlerinde, dekoratif kumaşlarda ve yelken ve branda gibi teknik kumaşlarda kullanılır. Polyester elyaflar özellikle ışığa ve hava koşullarına dayanıklıdır ve bu nedenle iklim etkilerine karşı dirençlidir, ayrıca boyutsal olarak çok kararlı, yırtılmaya karşı dayanıklı ve elastiktir. Malzeme çok çabuk kurur ve neredeyse hiç kırışmaz.

Bursa ucuz Kumaş Pazarı Online Satış, www.kumas.org BURSA toptan kumaş fiyatları,Viskon kumaş kilo Fiyatları,Bursa kumaş fabrikaları,Parça kumaş satanlar bursa,Bursa Kumaş Pazarı,Bursa Kumaş toptancıları,BURSA Kumaş Pazarı Instagram,bursa parça kumaş,bursa kumaş Pazar yerleri,bursa kumaşçılar çarşısı,bursa parça kumaş nerede satılır,
Bursa ucuz Kumaş Pazarı Online Satış, www.kumas.org BURSA toptan kumaş fiyatları,Viskon kumaş kilo Fiyatları,Bursa kumaş fabrikaları,Parça kumaş satanlar bursa,Bursa Kumaş Pazarı,Bursa Kumaş toptancıları,BURSA Kumaş Pazarı Instagram,bursa parça kumaş,bursa kumaş Pazar yerleri,

Bakım: Polyester kumaşlar maksimum 40 ° C’de hafif bir deterjanla yüksek su seviyesinde yıkanır, burada kurutucu da tavsiye edilmez! Gerekirse polyester tekstiller 2. seviyede ütülenir. Ama dikkat et! Çok sıcak ütülenmemelidir, aksi takdirde malzeme eriyebilir.

Elastan

Elastan, özel bir plastik olan poliüretandan yapılmış sentetik bir elyaftır. Elastan, malzeme özellikle elastik olduğu için rahat modanın yapıldığı malzemedir. Lifler çoğu zaman karışımlı kumaşlarda görülür ve korse, çorap, mayo ve streç tekstiller için kullanılır. Hiç kırışmaz, çok uzun raf ömrüne sahiptir ve deodorant ve tere karşı duyarsızdır.

Bakım: Elastan kumaşlar maksimum 40 ° C’de özel bir deterjanla yüksek su seviyesinde yıkanır. Kurutucu tabu! Gerekirse elastan tekstiller 1. seviyede ütülenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın