İndigo Boya İplik Alanlar

İndigo ip alan,indigo iplik alanlar,indigo pen,indigo boya penye,indigo boya kumaş satın alan,indigo boya ip alanlar,indigo boya iplik alanlar,indigo boya kumaş satın alanlar,indigo boya kumaş alımı yapanlar,indigo boya iplik alımı yapan,indigo boya kumaş alımı yapan yerler,parti indigo boya kumaş,spot indigo kumaş,parti indigo iplik,stok indigo kumaş,telef ip alanlar,dip bobin ip satın alan,
İndigo ip alan,indigo iplik alanlar,indigo pen,indigo boya penye,indigo boya kumaş satın alan,indigo boya ip alanlar,indigo boya iplik alanlar,indigo boya kumaş satın alanlar,indigo boya kumaş alımı yapanlar,indigo boya iplik alımı yapan,indigo boya kumaş alımı yapan yerler,parti indigo boya kumaş,spot indigo kumaş,parti indigo iplik,stok indigo kumaş,telef ip alanlar,dip bobin ip satın alan,

İNDİGO İLE İPLİK NASIL BOYANIR İNDİGO KUMAŞ ALAN İNDİGO İPLİK ALANLAR.

İplik alanlar. Bir tekstil üzerinde çok çabuk solan indigo boya hakkında sık sık sorular alıyorum. Boyacıya tekstilin fıçıya ne kadar süre daldırıldığını sorduğumda genellikle “1 veya 2 dakika” yanıtı geliyor. Bu yeterli zaman değil! Küvetteki her daldırma, çivit renginin elyafın içine nüfuz etmesine izin verecek kadar uzun olmalıdır: en az 10-15 dakika. Aksi takdirde boya, tekstilin yüzeyine oturur ve solmaya ve sürtünmeye karşı hassas hale gelir.

Kumaş Alımı Yapan. Son zamanlarda, teknede çok daha uzun süre daldırma denemeleri yaptığım bir dizi testi tamamladım. Kazana daldırma süreleri 20 dakika ile 20 saat arasında değişiyordu. Daha uzun bir daldırma, daha fazla boyanın liflere nüfuz etmesini teşvik etti. Kumaş alan firma. Sonuçlar gözlemlemeye ve tartışmaya değer. Tüm numuneler bir sirke/su solüsyonunda nötralize edildi ve fazla boyayı bitirmek ve çıkarmak için “kaynatıldı”

İndigo Boyama: Gerekli Malzemeler

Parti iplik alan.

Seçtiğiniz çıplak iplik

İndigo Boya Kiti

Kapaklı 5 galonluk bir kova

Bir karıştırma çubuğu

Stok iplik alanlar

Temiz su ile dolu büyük bir küvet

İplik yumaklarınızı kurutmak için bir yer

Çalışma alanınızı kaplayacak bir muşamba

Gerektiğinde ekstra eldiven

Çivit mavisi ile doğal boyamayı hızlı ve kolay hale getiren bu kit, hem kullanım kolaylığı hem de uygun fiyatı ile başlangıç ​​seviyesindeki indigo boyacılara tavsiyemizdir.

Bu kit önceden indirgenmiş indigo kullanır, bu nedenle ipliğinizi indigo karışımına birkaç dakika batırmanız yeterlidir. Bu kitte bulunan boya ile 5 kilo iplik veya kumaş boyayabilirsiniz ve boya hem bitkisel hem de hayvansal lifler üzerinde çalışır. Jakarlı İndigo Boya kiti indigo boya, indirgeyici ajan, 1 çift eldiven, ahşap parçalar, 2 boy lastik bant ve bir talimat.

Herhangi bir dökülmeden korumak için çalışma yüzeyinizi bir muşamba ile örtün (Çalıştığınız her yerde damlamalar ve dökülmeler olacaktır!)

Eldivenlerini giy!

Kitte belirtildiği gibi indigo boyayı 5 galonluk bir kovada suyla hazırlayın.

Başka bir küveti temiz suyla doldurun.

Varsa, yakınlarda bir kurutma rafı kurun.

Adım 2: Boyanacak çıplak ipliği hazırlayın!

Şimdi çıplak ipliğinizi boyama için hazırlayacaksınız! Çivileri bükerek açın, bağlı bırakın. Çilenin halihazırda ne kadar iyi bağlandığına bağlı olarak, şu anda fazladan bağlar eklemek isteyebilirsiniz. Bir direnç oluşturmak istiyorsanız gevşek veya daha sıkı bağlayın (boyanın batik veya shibori etkisi gibi daha az nüfuz edeceği yerde).

Kilo ile kumaş satan yerler. Çilelerin nasıl boyanmasını istediğimize karar vererek başladık. Lee yaratıcı bir yıldızı ve ipliğine batik efekti eklemek için lastik bantlarla deneyler yaptı. İpliğiyle ne ördüğünü görmek için sabırsızlanıyorum!

KUMAŞ SATIN ALMAK BİZİM İŞİMİZ... 0536 336 43 43

Adım 3: Çıplak ipliği temiz suya batırın.

Dip bobin iplik alanlar. Ardından, çıplak ipliği ıslatmak için sade suya koyun. Yavaşça suyun altına itin ve tamamen dolana kadar birkaç dakika bekletin.

İplik doyduğunda, sudan çıkarın ve fazla suyu hafifçe sıkın.

Adım 4: İndigo Zamanı!

Gerçek boya işlemi oldukça basittir! İpliğinizi temiz suya batırdıktan sonra boyayı tencerede karıştırdıktan sonra ipliğinizi kazana yerleştirin. İplik boya kabında ne kadar uzun olursa sonuç o kadar koyu olur.

İndigo boya kabı yeşilimsi bir renktir ve üzerinde kabarcıklar ve tortu olabilir – bu indigo sürecinin bir parçasıdır (ve tortuya “Anne” denir). İpinize bulaşırlarsa endişelenmeyin. Sadece son ipliğe ilginç bir efekt katacaklar.

Telef ip alanlar. Gerçek boya işlemi oldukça basittir! İpliğinizi temiz suya batırdıktan sonra boyayı tencerede karıştırdıktan sonra ipliğinizi kazana yerleştirin. İplik boya kabında ne kadar uzun olursa sonuç o kadar koyu olur.

İndigo boya kabı yeşilimsi bir renktir ve üzerinde kabarcıklar ve tortu olabilir – bu indigo sürecinin bir parçasıdır (ve tortuya “Anne” denir). İpinize bulaşırlarsa endişelenmeyin. Sadece son ipliğe ilginç bir efekt katacaklar.

Parti kumaş alımı yapanlar. İpinizi boya banyosundan çıkardığınızda oksitlenir ve rengi yeşilden maviye döner! Daha derin bir mavi renk elde etmek için ipliğinizi tekrar boya banyosuna daldırın. İpliğinizi tamamen daldırarak düz bir renge boyayın veya  (çileyi zamanla tekneden yavaş yavaş çekerek) veya batik boyama efekti (çilenin bölümlerini birbirine bağlayarak veya lastik bantlayarak) gibi desenler oluşturun.

Adım 5: Kurumasını bekleyin

Kilo ile kumaş alanlar. Boyanmış ipliğinizi, bozulmadan kuruyabileceği güvenli bir yere koyun. Yaklaşık 24-48 saat sürecek ve muhtemelen biraz damlayacaktır. Yardımcı olması için kurutma rafımızın yanına bir kutu fan kurduk.

Adım 6: İyice durulayın!

Akar boya kumaş alan,akar boya iplik alanlar,akar boya penye,indigo penye kumaş,indigo kot satan,indigo boya iplik alan,akar boya kumaş satın alan,akar boya iplik alımı yapanlar,akar boya kumaş nereye satarım,akar boya kumaş kimler alır,elde kalmış kumaşı kim alır,eski kumaşı alanlar,eski kumaş alan,spot akar boya kumaş,parti akar boya kumaş,stok akar boya kumaş,

İndigo boyalı iplik alanlar kuruduğunda, su berraklaşana kadar ipliğinizi su altında çalıştırın. Gerçekten açık olduğundan emin olun! Ardından ipliği birkaç gün tekrar kuruması için asın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın