GÖMLEKLER HANGİ KUMAŞLARDAN YAPILIR?

Gömlek kumaşları nelerdir?,Gömleklik kumaş nasıl olmalı?,Hangi kumaş Kırışmaz?,Poplin kumaş nasıl olur?, Erkek gömlek kumaşları,gömleklik kumaş fiyatları,Gömlek kumaşı Toptan,Toptan gömleklik kumaş fiyatları,Gömleklik kumaş Bursa,Poplin gömlek kumaşı,Yazlık gömlek kumaşı,Gömleklik kumaş üreticileri,gömleklik kumaş satanlar,gömlekli kumaş satışı,gömleklik kumaş alan,gömleklik kumaş alanlar,ucuz gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş, gömleklik kumaş salımı yapanlar,
Gömlek kumaşları nelerdir?,Gömleklik kumaş nasıl olmalı?,Hangi kumaş Kırışmaz?,Poplin kumaş nasıl olur?, Erkek gömlek kumaşları,gömleklik kumaş fiyatları,Gömlek kumaşı Toptan,Toptan gömleklik kumaş fiyatları,Gömleklik kumaş Bursa,Poplin gömlek kumaşı,Yazlık gömlek kumaşı,Gömleklik kumaş üreticileri,gömleklik kumaş satanlar,gömlekli kumaş satışı,gömleklik kumaş alan,gömleklik kumaş alanlar,ucuz gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş, gömleklik kumaş salımı yapanlar,

GÖMLEKLER HANGİ KUMAŞLARDAN YAPILIR?

Gömlek kumaşları nelerdir? Gömleklik kumaş nasıl olmalı? Hangi kumaş Kırışmaz? Poplin kumaş nasıl olur? KUMAŞ SATIN ALIYORUZ. 0536 336 43 43. Bu durumda gömlek kumaşı , ürünün kalitesindeki en önemli faktördür. Gömlek, birkaç yüzyıl boyunca giyimin en önemli unsurlarından biri olmuştur. Sade, klasik tarzdan en son moda trendlerine. Her gün, tatil, yaz, kış, erkek, kadın ve çocuk gömlekleri içi.

PAMUK KUMAŞLARIN KRALIDIR

Gömlek Kumaşı Alanlar. Pamuk belki de gömlek dikmek için en yaygın kullanılan malzemedir. Çünkü öncelikle nispeten düşük bir maliyetle ayırt edilir, ancak aynı zamanda birçok faydalı niteliğe de sahiptir. Avantajları arasında:

-doğallık – bu tür kumaşlar neredeyse hiçbir zaman sinirli bir reaksiyona neden olmaz, bu nedenle giymeleri hoştur;

-nefes alabilirlik, yaz aylarında rahatlıkla gömlek giymenizi sağlar;

-yumuşaklık ve güç kombinasyonu;

-pamuk güneş ışığına iyi gelmez, bu nedenle neredeyse solmaz;

-yüksek higroskopiklik, yani kumaş nemi kendi içine emer, ancak aynı zamanda ıslak görünmez.

-kumaş alan.

Ancak bu kumaşın dezavantajları da var. Örneğin tüm doğal malzemeler gibi müthiş kırışıyor. Buna dikkat etmelisiniz: her yıkamadan sonra pamuklu gömleği hemen ütü masasına göndermelisiniz. Ayrıca, bu malzeme sizi hiç ısıtmaz, bu nedenle soğuk kışlar için alaylı gömlekler almanız gerekir.

POPLİN: PAMUĞA BİR ALTERNATİF Gömlek kumaşları nelerdir?

Poplin kumaşı yarım bin yıl önce ortaya çıktı. Kompozisyon açısından, bu kumaş türü üç tip olabilir:

-ipek ve yün ipliklerden dokuma;

-farklı kalınlıkta pamuk;

-pamuk ve sentetik elyaf karışımı.

Poplin, doğal kökenli yüksek kaliteli kumaşlara aittir. Kalite özellikleri açısından, üzerinde birçok çizimin elde edildiği satenin sadece biraz gerisinde kalıyor. Diğer parametrelerde poplin, ideal unvanı için çaba gösterir. Gömlek yapmak için avantajları:

-yoğun, ancak dokunma için pürüzlü olmayan kumaş, özel bir elyaf dokuma yönteminin bir sonucu olarak elde edilir;

-uzun süre sürekli çalışmaya dayanır;

-ipliklerin kabartması, aynı şekli uzun süre korumanıza izin verir, böylece gömlekler kırışmaz;

-nem ve havayı sorunsuz geçirir.

-kumaş alımı yapanlar.

Etiketler her zaman hammadde olarak kullanılan kumaşın bileşimini belirtmelidir. İpek veya pamuğa dayanan poplin iyi özelliklere sahiptir. Sentetik ipliklerin eklenmesi özelliklerini bozar.

KETEN: DOĞAL MALZEME Gömleklik kumaş nasıl olmalı?

Keten giysiler bugün moda podyumlarını kazanıyor, çünkü bir kişi için bir dizi faydalı özelliğe sahip:

Dokunmak hoş.

Nemi kolayca emer ve çabuk kurur.

Sıcaklığınızı düzenler, yazın keten gömlek giymek çok rahattır.

Dayanıklılık kumaşın yapısı ile sağlanır, ancak güneş ışınları veya sürekli yıkama, ketenlere uzun süre zarar vermez.

Parti kumaş alan. Alerjik reaksiyonlara neden olmaz, bu nedenle çocuklar bile keten gömlekleri sorunsuz giyebilir.

Bu kumaşın tek dezavantajı, kolayca kırışmasıdır. Bu nedenle keten kıyafetleri giyerken son derece dikkatli olmanız gerekir. Yine de, zamanımızda düzgün görünmek önemli bir artı.

KOT

Ucuz kot kumaş. Bir kot gömlek, erkek ve kadın gardırobunda çok yönlü bir öğedir. Böyle bir şey hem işe hem de normal yürüyüşe giyilebileceğinden, bir partide bile muhteşem görünecek.

Sadece görsel zevk değil, malzeme temeline gelince, denim bir dizi faydalı faydaya sahip bir kumaş haline geldi:

-parça kot kumaş

-liflerin uzun süre sürtünmediği yoğun kumaş;

-nemi iyi emer, bu yüzden bir kişi bazen onu hissetmez bile;

-tüm lekeler iyi yıkanır;

Kumaş kendiliğinden düzleştiği için ek bir bakıma gerek yoktur.

Ucuz kumaş. Ama yine de denim şeyleri doğru değerlendirmek gerekiyor. Çünkü çoğu zaman böyle bir gömleğin maliyeti önemli ölçüde pahalıdır. Tüm avantajlarına ek olarak, gömleği kendi ellerinizle mahvetmemelisiniz. Doğru yıkama modunu seçmeniz gerekir: sıcaklık 40 dereceden fazla olmamalıdır, aksi takdirde kumaş özelliklerini kaybetmeye başlar.

İPEK: ANTİK ÇAĞIN MİRASI Hangi kumaş Kırışmaz?

Medeniyetle neredeyse aynı zamanda ortaya çıkan başka bir eski kumaş. Bu nedenle eski zamanlarda ona birçok mistik özellik atfedilmiştir. Ancak aynı zamanda bize kesinlikle normal ve faydalı materyaller geldi:

-parlaklık, diğer doğal kumaşların sahip olmadığı eşsiz bir özellik haline geldi;

-mukavemet açısından sadece sentetik naylon ile karşılaştırılabilir;

-kumaşın esnekliği ve esnekliği,% 20 oranında gererseniz, deformasyon olmadan orijinal konumuna geri döner;

Bu kumaş ısıyı mükemmel şekilde tutar ve diğer kumaşların aksine sert görünmez.

Görünüşe göre ipek tüm olumlu özellikleri emdi. Tüm doğal elyafların en dayanıklı malzemesidir, bu nedenle ipek sadece giysi dikmek için değil, diğer endüstrilerde de kullanılır.

TWİLL: NEDEN SEÇSİN? Poplin kumaş nasıl olur?

Kumaş alan. Dimi genellikle benzer bir kumaş – tüvit ile karıştırılır. Ancak bu, birkaç efsane tarafından haklı çıkarılan bir yanlış anlamadır. Ancak, onu yapmak için kullanılabilecek çeşitli liflerde tüvitten farklıdır. Ancak tüvit, yalnızca doğal koyun yününden yapılır.

Dimi pamuk, saten, ipek ipliklerle karıştırılabilir. Ve sentetik endüstrinin gelişmesiyle birlikte, bu kumaş sadece yaratılması için daha fazla seçenek aldı. Bu kumaşın avantajları arasında:

-güç ve dayanıklılık;

-bakım kolaylığı;

-nefes alabilir – vücudun nefes almasına ve terlememesine izin verir;

-tozun geçmesine izin vermez ve tüm kirleri dışarıda bırakır;

Kumaş güneş ışığına dayanıklı olduğu için solmaz.

Tek dezavantajı, sentetik elyaftan yapılan kumaşların alerjiye yatkın bir kişi için zararlı olabilmesidir.

PAZEN

Kumaş satın alanlar. Flanel gömlekler soğuk mevsim için harikadır. Çünkü bu malzeme pamuk veya yün iplikler içerir. Bu nedenle, bu kumaş her yaştan insan için giyim için kullanılır.

Temelde bu kumaş pamuk içerir, bazen viskon, yün veya yarı yün eklenir. Bu malzemenin gömlek ve diğer giysiler için avantajı:

-dokunuşa hoş;

-kış malzemelerine atıfta bulunur, bu nedenle ısıyı korur;

-yüksek higroskopiklik, deneyler kumaşın çok fazla suyu kolayca emebildiğini, ancak kuru kaldığını gösteriyor (bu arada, bu özellik ile malzemeyi belirlemek mümkündür);

-bu gömleklerin bakımı kolaydır.

Kumaş alanlar. Ancak kumaşın eksiklikleri arasında sadece havın yüzeyinde aşınması ve uzun kuruma süresi dikkat çekiyor. Ama aslında kumaş insanlar için çok dayanıklı ve rahattır.

Gömleklerin yapıldığı daha birçok malzeme var. Ancak bu kumaşlardan yedisi moda tasarımcıları dünyasında en popüler olanıdır, bu nedenle her yıl bu hammaddeleri giyim için kullanarak harika yeni koleksiyonlar elde ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın