Evde Kot Nasıl Yıkanır?

Kot yıkama evde nasıl yapılır,Kot pantolon kaç derecede yıkanır,Kot Çamaşır makinesinde nasıl yıkanır,Pantolon makinede hangi programda yıkanır,Kot Pantolon çamaşır makinesinde nasıl yıkanır,Kot ceket nasıl yıkanır,Kot pantolon siyahlarla yıkanır mi,Mavi kot pantolon siyahlarla yıkanır mi,Kot pantolon kaç günde bir yıkanır,Mavi Jeans yıkama talimatı,Kot pantolon kaç derecede çeker,Yırtık pantolon nasıl yıkanır,
Kot yıkama evde nasıl yapılır,Kot pantolon kaç derecede yıkanır,Kot Çamaşır makinesinde nasıl yıkanır,Pantolon makinede hangi programda yıkanır,Kot Pantolon çamaşır makinesinde nasıl yıkanır,Kot ceket nasıl yıkanır,Kot pantolon siyahlarla yıkanır mi,Mavi kot pantolon siyahlarla yıkanır mi,Kot pantolon kaç günde bir yıkanır,Mavi Jeans yıkama talimatı,Kot pantolon kaç derecede çeker,Yırtık pantolon nasıl yıkanır,

Evde Kot Nasıl Yıkanır?

KOTLARI ELLE NASIL DÜZGÜN BIR ŞEKILDE YIKAYABILIRIM?

Kilo ile kot kumaş. Kot pantolonu elde yıkamak, en sevdiğiniz kot pantolonun ömrünü uzatmanın harika bir yoludur. Makine kullanmadan veya kuru temizlemeciye gitmeden kot yıkamanın doğru yolunu öğrenin.

Kotlarınızı Neden Elde Yıkamalısınız?

Ucuz kot kumaş. Kotları makinede yıkamak ve yüksek ısıda kurutmak kot pantolonunuzun ömrünü kısaltacaktır. Elde yıkama daha iyi bir seçenektir çünkü çamaşır makinesinin kotunuza verebileceği hasarı en aza indirirken aynı zamanda kiri, yağı ve kokuyu da giderir.

Kotlarınızı Ne Sıklıkta Elde Yıkamalısınız?

Siyah kot Ceket Kombinleri Kadın,Kot pantolon düğün kombini,Siyah kot Ceket kombinleri erkek,Kot Kombinleri bayan,Kot Kombinleri Erkek,Kot Pantolon Kombinleri bayan,Kot Elbise kombinleri,Kot Ceket Kombinleri Kadın, Kot Jile Tesettür,Dantelli Kot Elbise Modelleri,kot büyük beden elbise, 2021 kot pantolon modası,2022 Kot Modası Erkek,2020 jean trendleri,2021 pantolon Modası Kadın,2021 kot modelleri erkek,2022 trend pantolonlar,2020 jean Modası,2021 bayan Pantolon modelleri,

Parti Denim meraklıları, kot pantolonları her beş ila 10 kullanımda bir veya bir koku ya da kirli görünmeye başladıklarında yıkamanızı önerir. Çok fazla hareket ediyorsanız kotlarınızı daha sık yıkayın. Günün çoğunda oturuyorsanız, yıkamalar arasında daha uzun süre gidebilirsiniz.

6 Adımda Kot Nasıl Elde Yıkanır?

Spot Denim kotların bakımı söz konusu olduğunda, boyanın solmasına neden olabilecek birkaç şey vardır: yıkama, kurutma, kir ve yağ birikmesi ve düzenli aşınma. Elde yıkama ve havayla kurutma, kot pantolonunuzun ömrünü uzatırken aynı zamanda onları yağ ve kirden arındırır.

1. Kotlarınızı Ters Çevirin.

Ucuz kot kumaş. Bu küçük adım, kotun cildinize (ve tüm yağlarına ve terine) temas eden kısmıyla teması en üst düzeye çıkaracak ve indigo boyayla teması en aza indirecektir.

2. Deterjanınızı seçin.

Kotları yıkarken, solmayı önlemek için koyu renkli giysiler için tasarlanmış çamaşır deterjanı kullanın. İndigo boyaya kalıcı olarak zarar verebilecek ağartıcıdan kaçının ve kot kumaşlarda birikebilecek yumuşatıcıyı atlayın. Alternatif olarak, deterjan yerine yarım bardak damıtılmış beyaz sirke kullanabilirsiniz. Sirke, kokuları nötralize etmenin yanı sıra renkleri de ayarlayabilir ve bu da onu siyah kot pantolonlar veya ilk kez yıkadığınız yepyeni kotlar için harika bir seçenek haline getirir.

3. Lavaboyu Suyla Doldurun.

Kiloluk kot kumaş. Büyük bir lavaboyu (veya kovayı veya küveti) kotu tamamen batırmak için yeterli soğuk suyla doldurun. Sıcak su renkleri soldurabileceğinden soğuk su kullanmak önemlidir. Az miktarda hafif deterjan veya sirke ekleyin.

4. Kotu Tamamen Daldırın.

Kot pantolonu 15 ila 30 dakika soğuk suda bekletin.

5. Durulayın.

Sabunlu suyu boşaltın ve lavaboyu soğuk suyla doldurarak kotu durulayın. Tüm köpükleri çıkarmak için bu işlemi iki veya üç kez tekrarlamanız ve her seferinde temiz suyla doldurmanız gerekebilir. Soğuk akan musluk altında son durulama, fazla sabunu ortadan kaldıracaktır.

6. Kuru.

Parti Kot pantolon sabunsuz olduğunda, fazla suyu çıkarmak için hafifçe bir havluya sarın. (İplerine zarar verebileceğinden onları sıkmayın veya bükmeyin.) Kotları havayla kurutmak için önce fermuarları açın ve düğmeleri açın; daha sonra kotları ipte kurutun, düz bir şekilde yatırın veya iyi hava akımı olan bir alanda bir askıya asın.

Denim Jeanleri Tazelemenin 3 Yolu

Kotlarınızı yıkamak zorunda kalmadan tazelemenin birkaç yolu vardır.

Stok Kot pantolonu bir pencereye asın. Yıkamalar arasında, kotlarınızı ferahlatmak ve kokuyu azaltmak için bir pencereye veya vantilatör yakınına asabilirsiniz.

Parça kot kumaş. Kendi kumaş tazeleyicinizi yapın. Beyaz sirkeyi suyla seyrelterek ve birkaç damla esans yağı ekleyerek kendi kumaş tazeleyicinizi de yapabilirsiniz. Karışımı bir sprey şişesine dökün ve kotunuzu gerektiği gibi buğulayın.

n Pantolon modelleri,

Kot pantolonunuzu temizleyin. Kot pantolonunuzun üzerine bir şey dökerseniz ama gerçekten kirli değilse, yıkamalar arasında nokta temizliği yapabilirsiniz. Lekeleri temizlemek için diş fırçasına az miktarda yumuşak deterjan koyun ve leke kaybolana kadar masaj yapın. Ardından, tüm sabun bitene kadar alanı soğuk suyla durulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın