Abiyelik Kumaş

Abiyelik Kumaş.
Abiyelik Kumaş.

Giyiminin uzun tarihi boyunca, değişiklikler, gelişmeler ve iyileştirmeler her zaman ortaya çıktı. giyiminin uzun tarihi boyunca, değişiklikler, gelişmeler ve iyileştirmeler her zaman ortaya çıktı. Bununla birlikte,giyimleri benzersiz özelliklerinden dolayı diğerlerinden kolayca ayırdedilebilir.

Abiyelik Kumaş.
Abiyelik Kumaş.

Abiyelik Kumaş.  Genel özelliklerden bazıları şunlardır: Sağa kavşak olan çapraz-yaka, düğme olmamasına karşın kanat ile bel bağlama. Buna ek olarak, Çin giyim benzersiz tarzı benzersiz hale getiren birçok diğer detay özellikleri vardır.

Geleneksel  giyiminin iki temel biçimi vardır: bluz artı etek ve uzun elbiseler. Tarihte binlerce yıldır ortaklaşa ve birlikte yaşıyorlardı. Kadınlar genellikle bluz ve etek tercih ederken, erkekler daha çok uzun elbise giyiyordu.

Görünüş: Vücudun daha uzun süre görünmesi için uzunlamasına yön vurgulanır. Elbise doğal olarak yakadan düşüyor; Omuzlarda aşırılık yoktur; Kollar elleri örtecek kadar uzun ve etek uzun ve boru biçimindedir.

Terzi: Düzlem, düz kesme. Bu, kıyafetlerin yapısını basitleştirir. İster bir elbise, gömlek, bluz veya ceket olsun; Genellikle koltuk altlarından iki tarafa doğru sadece iki yapı çizgisi vardır ve kolçak ve omuz pedleri yoktur. Böylelikle kumaş parçası düz bir şekilde döşenebilir. Ancak, Bu terzilik yöntemi genellikle öne ve arkaya çok fazla dikkat eder, iki tarafı da ihmal ederek vücut eğrisinin güzelliğini gizler.

Abiyelik Kumaş.
Abiyelik Kumaş.

Abiyelik Kumaş. Belirli Alanların Ayrıntıları: Yaka türleri arasında çapraz, yuvarlak ve düz düğmeler oluştuğunda, orta ön, bükülmüş cephe ve yakadan aşağı sağ koltuk altına vb. Ayarlanabilirler. Önlük veya etek genellikle iki uzunlamasına yarık ile, her iki yönde veya daha az yaygın olarak dört ile dizayn edilmiştir; Birer tane sol, sağ, ön ve arka … Binyıl için ve bugün hala bu el işleri, giyim tasarımcıları tarafından özenle seçilmiş göstermek için istihdam edilmeye devam ediyor. İki taraftan düz yaka ve yarıklar en tipiktir. Bu da beden eğrisinin güzelliğini gizler. Belirli Alanların Ayrıntıları: Yaka türleri arasında çapraz, yuvarlak ve düz düğmeler oluştuğunda, orta ön, bükülmüş cephe ve yakadan aşağı sağ koltuk altına vb. Ayarlanabilirler.

Önlük veya etek genellikle iki uzunlamasına yarık ile, her iki yönde veya daha az yaygın olarak dört ile dizayn edilmiştir; Her biri birer sol, sağ, ön ve arka. Binyıl için ve bugün hala bu el işleri, giyim tasarımcıları tarafından özenle seçilmiş unsurlarını göstermek için istihdam edilmeye devam ediyor. En tipik olarak, iki yakadaki düz yaka ve yarıklar bulunmaktadır. Bu da beden eğrisinin güzelliğini gizler.

Abiyelik Kumaş. Geleneksel giyim renkleri büyük ölçüde Beş Element Teorisi etkilenir: camgöbeği , kırmızı, Siyah, beyaz ve sarı olmak üzere beş unsuru temsil eder. Bunlar saf renklerdir, diğerleri ikincil renklerdir. Saf renkler çoğunlukla hanedanların üst sınıfı tarafından kullanılmıştır. Ayrıca, ortak insanlar tarafından beğenilen renkleri de eşleştiriyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın